0     سبد خرید
021 - 440 24 750 ایـــــران
00614 - 156 69 43 استرالیا
نرم افزار Citrix XenApp 7.6

1. نرم افزار XenApp 7.6

دانلود مستند معرفی XenApp 7.6

 دانلود پی دی اف مستند 

معرفی نرم افزار XenApp 7.6

 

شرکت سیتریکس در ماه آگوست 2014، برنامه Citrix XenDesktop / XenApp 7.6 را ارایه کرده است. این محصول نرم افزاری جدیدترین و پیشرفته ترین راهکار در زمینه مجازی برنامه و دسکتاپ و همچنین Presentation Virtualization است.

سیتریکس نسخه 7.6 که پس از سیتریکس نسخه 7.5 به بازار آمده است از نظر سرعت، امنیت، پایداری، راحتی کاربران، یکپارچگی و مدیریت در نوع خود بی نظیر است. دو دلیل مهم این پیشرفت در محصولات شرکت سیتریکس در زمینه مجازی سازی برنامه عبارتند از:

1-    تغییر ساختار برنامه از IMA به FMA.

2-    لحاظ کردن بازخوردهای مشتریان نسخه های پیشین نرم افزار سیتریکس (XenApp)

 مهندسی شبکه وانیا- اولین و تنها ترین ارایه دهنده سیتریکس نسخه 7.5 و 7.6

 

2.      ده دلیل برای این که برنامه سیتریکس XenApp 6.0 یا XenApp 6.5 را به XenApp 7.6  ارتقا دهیم

2.1 ارتقای پلتفرم سرور سیتریکس به ویندوز 2012

 نرم افزارهای XenApp 7.5 یا XenApp 7.6 شرکت سیتریکس این امکان را دارند که علاوه بر ویندوز 2008 روی ویندوز 2012 نصب و راه اندازی شوند. در صورتی که XenApp 6.5 فقط بر روی Window 2008 R2 و XenApp 6.0 برای نسخه 32 بیتی Windows 2008 یا Windows 2008 R2 نصب می شود. نسخه های پایین تر نیز از نسخه های 32 و 64 بیتی ویندوز 2003 استفاده می کنند.

 بنابراین برای مدیران شبکه ای که می خواهند ویندوزهای سرور شبکه شان از یک پلتفرم واحد و به روز یعنی ویندوز 2012 برخوردار باشد، تا مدیریت بهتری روی شبکه شان داشته باشند هم اکنون بهترین فرصت را در اختیار دارند تا سیتریکس خود را به نسخه 7.6 ارتقا دهند.

  

2.2 عدم نیاز به استفاده از پلاگین یا Agent یا Citrix Recieiver

 با استفاده از Receiver جدید بدون کلاینت و رسیور Native کروم، کاربران دیگر به نصب پلاگین سیتریکس نیاز نخواهند داشت.

 سیتریکس جدید مهندسی شبکه وانیا بدون نیاز به پلاگین یا Agent

 

2.3 پایان فروش، پشتیبانی و ارایه مستندات نسخه های قبلی نرم افزار XenApp شرکت سیتریکس 

اگر به تصویر زیر که از سایت اصلی شرکت سیتریکس تهیه شده است و ماتریس محصولات XenApp سیتریکس را نشان می دهد، دقت کنیم به آسانی در می یابیم که پایان عمر نرم افزار نسخه 6 محصول XenApp، حدود یک سال دیگر از تاریخ نگارش این مقاله (تیر 94) خواهد بود. در مورد پایان عمر نرم افزار نسخه 6.5 محصول XenApp، نیز همین طور خواهد بود، یعنی 24 آگوست 2016 میلادی.

 نسخه 6 و 6.5 سیتریکس به پایان عمر خود نزدیک میشوند- مهندسی شبکه وانیا

 

 دلیل این مسئله هم کاملا مشخص است. شرکت سیتریکس مانند هر شرکت نرم افزاری دیگر ترجیح می دهد به جای این که برای یک مدت بسیار طولانی به فروش، پشتیبانی و حل مشکلات رایج نرم افزارهای گذشته خود بپردازد، آن ها را به سمت استفاده از نسخه های جدید خود هدایت کند و روی آن ها سرمایه گذاری کند. به ویژه این که نسخه های قدیمی برای استفاده از پلت فرم های جدید مانند ویندوز 2012، با مشکل مواجه است.

البته در جدول بالا برای XenApp 6.5، یک تاریخ دیگر یعنی 30 ژوئن 2018 با قید علامت *** آورده شده است  که اگر به توضیحات دقت کنیم می بینیم که صرفا برای مشتریانی است که با شرکت سیتریکس قرارداد پشتیبانی یا نگهداری نرم افزار دارند که از ایران چنین چیزی ممکن نیست. 

 

2.4 قیمت لایسنس نرم افزار سیتریکس XenApp 7.6 یا XenApp 7.5

مهندسی شبکه وانیا، لایسنس نرم افزار سیتریکس XenApp 7.6  یا XenApp 7.5 را همراه با لایسنس ترمینال سرویس اورجینال برای ویندوز 2012 ارایه می دهد. لایسنس های نرم افزار سیتریکس و لایسنس ترمینال سرویس مایکروسافت دارای تاریخ پایان یا انقضا نمی باشد و نیاز به تمدید نخواهد داشت. خوشبختانه قیمت لایسنس های برنامه سیتریکس XenApp 7.6 یا XenApp 7.5 با توجه به کارآیی و ارزش افزوده ای که ایجاد خواهد کرد برای شرکت ها و سازمان های فعال در ایران بسیار مناسب می باشد.

برای استعلام قیمت لایسنس برنامه سیتریکس XenApp 7.6 یا XenApp 7.5 لطفا با واحد فروش سیتریکس مهندسی شبکه وانیا تماس حاصل فرمایید. 

 

2.5 جدا بودن لایسنس نرم افزار XenApp 7.6 از لایسنس نر م افزار XenDesktop 7.6

متاسفانه عده ای فکر می کنند که برای استفاده از نرم افزار XenApp 7.6 یا XenApp 7.5 باید لایسنس XenDesktop 7.6 یا XenDesktop 7.5 را نیز خریداری کنند. خوشبختانه چنین نکته ای صحت ندارد و در صورتی که مایل به خرید لایسنس نرم افزار XenApp 7.6 یا XenApp 7.5 هستید، متحمل هزینه اضافی برای خرید لایسنس XenDesktop نسخه نظیر آن نخواهید بود و این یکی دیگر از دلایلی است که خرید یا آپگرید نسخه های قبلی برنامه سیتریکس را به نسخه 7.6 یا 7.5 را توجیه می کند. 

 لایسنس XenApp- لایسنس XenDesktop- نسخه های 7.5 و 7.6 سیتریکس

 

2.6 امکان نصب نرم افزار XenApp 7.5 / 7.6 بدون نصب XenDesktop 7.5 / 7.6

گرچه استفاده از ساختار FMA برای XenApp 7.5 / 7.6 این امکان را برای شرکت سیتریکس فراهم کرده است تا بسته نرم افزاری XenApp و XenDesktop را به صورت یکپارچه و روی یک دی وی دی ارایه دهد، اما کسانی که میخواهند فقط از بخش XenApp این بسته نرم افزاری به صورت مستقل استفاده کنند، به راحتی می توانند XenDesktop را نصب نکنند. این کار کمک می کند که نصب برنامه XenApp به صورت مجزا و یک نسخه سبک تر انجام شود و هم چنین ما را از خرید لایسنس XenDeskop هنگامی که میخواهیم فقط از XenApp استفاده کنیم بی نیاز می کند. گرچه می توان هر دو نرم افزار XenApp 7.5 / 7.6 و XenDesktop 7.5 / 7.6 را با هم بر روی یک سرور نصب و راه اندازی کرد.

تصویر زیر پنجره نصب نرم افزار XenApp 7.6 را نشان می دهد.

 برای نصب نیاز به نصب XenDesktop نیستXeApp 7.5 , 7.6

 

2.7 راهکار ایده آل برای دسترسی راه دور به برنامه ها در بستر WAN مانند اینترانت و اینترنت

XenApp 7.5 / 7.6 نه تنها در بستر LAN و شبکه داخلی برای اجرای برنامه ها یک راهکار ایده آل است بلکه بهتر، کامل تر و سریع تر از نسخه های پیشین خود، در بستر WAN (مانند اینترنت و اینترانت) می تواند برنامه های گوناگون را در اختیار کاربران راه دور قرار دهد. پهنای باند کم مورد استفاده توسط XenApp 7.5 / 7.6 علاوه بر تکنیک های بهبود گرافیک در این نسخه از نرم افزار باعث خواهد شد تا برنامه ها با سرعتی مشابه اجرای برنامه به صورت Local، با کیفیتی بهتر از گذشته اجرا شوند. 

 

2.8 پشتیبانی از سیستم عامل های قدیمی تر مانند XP

همانند نسخه های دیگر نرم افزار XenApp، پلاگین های XenApp 7.5 / 7.6 روی سیستم عامل های XP نیز قابل نصب و استفاده است. به این ترتیب دیگر نیاز نیست که حتی کاربران راه دوری که از سیستم عامل XP استفاده می کنند به هنگام استفاده از XenApp 7.5 / 7.6 سیستم عامل خود را ارتقا دهند.

 

2.9 سرعت بیشتر در اجرای برنامه ها

در رایانش ابرای بسیار مهم است که هنگامی که کاربران به یک برنامه نیاز دارند، بتوانند به آن در کم ترین زمان ممکن دسترسی پیدا کنند. از این رو اجرای سریع برنامه در آغاز کار و پس از کلیک کردن روی شورتکات آن اهمیت زیادی دارد. یکی از نکاتی که نسبت به نسخه های پیشین سیتریکس بهبود قابل توجهی دارد همین مسئله است. برای اطلاعات بیشتر به بخش 3.1.2 مراجعه فرمایید.

 

2.10 امنیت بیشتر و مدیریت آسان تر در XenApp 7.5 / 7.6

 

طراحی نرم افزار XenApp 7.5 / 7.6  به گونه ای است که برای مدیران شبکه مدیریت دقیق تر و آسان تری را در بستر مجازی به ارمغان می آورد. هم چنین در این نسخه از سیتریکس به امنیت توجه به مراتب بیشتری شده است. برای اطلاعات بیشتر لطفا بخش های 3.2 و 3.3 را مطالعه فرمایید. 

 

3.    ویژگی های شاخص XenApp 7.6

  

3.1   تجربه دلچسب کاربری هنگام استفاده از سیتریکس XenApp 7.6

 

          3.1.1 استفاده از سیتریکس بدون کلاینت یا پلاگین

 رسیور جدید بدون کلاینت HTML5 و رسیور Native کروم کمک می کند تا کاربران بتوانند از دستگاه دلخواهشان از نرم افزار سیتریکس استفاده کنند.

 

           3.1.2 اجرای سریع برنامه ها

 روشی به نام پیش- اجرا و Session Linger کمک می کنند تا برنامه ها به سرعت اجرا شده و در اختیار کاربر قرار گیرند گویی که به صورت Local یا روی همان رایانه نصب شده اند. 

 امکانات، ویژگی ها و بهبود بی سابقه در سیتریکس 7.5 و 7.6- - XenApp XenDesktop

مهندسی شبکه وانیا- سرعت اجرا و پهنای باند کم در سیتریکس جدید نسخه 7.5 و 7.6

         3.1.3 پشتیبانی از USB 3.0

نسخه 7.6 نرم افزار سیتریکس XenApp،  USB 3.0 را پشتیبانی می کند و در صورتی که از سیتریکس رسیورهای به روز استفاده کنید امکان Plug-n-Play نیز فراهم است.

 

        3.1.4 اتصال مطمئن 

فناوری نوینی به نام Connection Leasing کمک می کند تا کاربران بتوانند حتی در حالتی که به دیتابیس دسترسی وجود ندارد، به برنامه ها و دسکتاپ هایشان متصل شوند و از آنها استفاده کنند. 

 

        3.1.5 دسترسی بدون احراز هویت

امکان لاگین به صورت ناشناس، دسترسی سریع به برنامه ها را فراهم می کند. این ویژگی برای کاربردهای بیمارستانی یا به طور کلی حوزه سلامت بسیار ارزشمند است.

 سیتریکس مهندسی وانیا- دورکاری آپگرید نسخه های 7.5 7.6 XenApp

 

         3.1.6 مولتی مدیای قوی تر

 توانمندی های شارپ کردن و انتقال سریع تر تصاویر و همچنین امکان رندر کردن DirectX/2D کمک می کند تا کاربران از به کاربردن سیتریکس لذت ببرند.

 

3.2   امنیت بهتر در سیتریکس نسخه 7.6

 

         3.2.1 استاندارد FIPS 140-2

نرم افزار XenApp / XenDesktop 7.6 شرکت سیتریکس تنها محصول یکپارچه مجازی سازی دسکتاپ و برنامه ای است که با استاندار FIPS 140-2 (یک استاندار بسیار مهم امنیتی رایانه در دولت ایالات متحده آمریکا) سازگاری دارد. 

 

          3.2.2 امکان کنترل محتوا

در نرم افزار سیتریکس 7.6 این امکان وجود دارد که روی محتوای کلیپ بورد (Clipboard) فیلترینگ انجام شود و ادمین یا راهبر سیتریکس می تواند جهت استفاده کلیپ بورداز محیط مجازی به کلاینت، کلاینت به محیط مجازی یا دو سویه را تعیین کند. 

 

 

          3.2.3 حراز هویت بهبود یافته

نسخه جدید رسیورهای سیتریکس که با سیتریکس 7.6 سازگاری دارند امکان استفاده از اسمارت کارت ها یا کارت های هوشمند را برای دسترسی به برنامه ها و دسکتاپ ها به صورت راه دور و حضوری فراهم می کنند. 

 

 3.3   مدیریت بهتر و ساده تر در نرم افزار XenApp 7.6

 

         3.3.1 معماری یکپارچه

 معماری نسل سوم FlexCast Management Archtiecture یا به اختصار FMA برای نرم افزار XenApp 7.6 این امکان را فراهم می کند که اگر بخواهیم بتوانیم راهکار مجازی سازی دسکتاپ سیتریکس یعنی 7.6 XenDesktop را به همراه XenApp 7.6 به صورت یکپارچه ارایه دهیم تا کاربران بتوانند به برنامه ها و دسکتاپ هایشان به صورت یک جا دسترسی داشته باشند. 

 

         3.3.2 امکان مدیریت بهتر برنامه ها

در نرم افزار XenApp 7.6 شرکت سیتریکس می توان به راحتی برنامه ها را بر حسب دپارتمان یا کاربرد نرم افزارها گروه بندی کرد و یک ساختار سلسله مراتبی یا درختواره ای ایجاد کرد.  

 

 مدیریت و امنیت بهتر در نسخه های جدید سیتریکس وانیا

 

          3.3.3 نرم افزار Citrix Director

 نرم افزار سیتریکس دایرکتور کمک می کند تا کارشناسان Help Desk واحد IT با دسترسی محدودتر نسبت به ادمین بتوانند اموری مانند عیب یابی سیتریکس 7.6، ریست کردن کانکشن ها، لاگ اوت کردن کاربران و یا Shadownig را انجام دهند. 

 

هر گونه کپی برداری بدون مجوز کتبی از شرکت مهندسی شبکه وانیا و ذکر نام سایت www.VaniaCo.com پیگرد قانونی دارد.

 

فردوس شرق،خ ابراهیمی جنوبی،پ32،واحد9 تلفـن: 44024750-021