0     سبد خرید
021 - 440 24 750 ایـــــران
00614 - 156 69 43 استرالیا
ریموت اپ (Microsoft RemoteApp) چیست؟

ریموت اپ (Microsoft RemoteApp) چیست؟

RemoteApp یا TS RemoteApp یک مد خاص از مجموعه خدمات Remote Desktop  است که پس از ارایه Windows 2008 R2 به بازار توسط شرکت مایکروسافت مهیا شده است. ریموت اپ (RemoteApp) مانند سیتریکس (Citrix XenApp) برنامه ای است که به کمک ترمینال سرویس (Terminal Service) اجرا می شود و دسترسی راه دور به نرم افزارهای کاربردی را فراهم می کند.

کاربرد ریموت اپکاربرد ریموت اپ- Remote App- معرفی

به کمک ریموت اپ کاربران راه دور یک سازمان می توانند نرم افزارهای یک یا چند سرور را که در شبکه محلی شان قرار ندارد، از راه دور و مانند نرم افزارهای نصب شده روی رایانه خودشان اجرا کنند. نمونه های زیر کاربرد ریموت اپ (RemoteApp) را نشان می دهد:

1-    یک کاربر انبار که به نرم افزار یکپارچه مالی، حسابداری، فروش و انبار نیاز دارد تا اسناد مربوط به ورود و خروج کالاها از انبار را وارد کند و به کمک این نرم افزار با سایر واحدهای کاری شرکت مانند فروش و حسابداری تعامل کاری داشته باشد .

2-    نماینده فروش یک شرکت در دفتر فروش شعبه شهرستان که به جز رایانه و اتصال اینترنت امکانات دیگری در آن محل ندارد و باید اطلاعات مربوط به فروش هایش را در برنامه سرور مرکزی سازمان وارد کند.

3-    کارشناس منابع انسانی یک شرکت پیمان کاری در محل پروژه در عسلویه که نیاز دارد اطلاعات مربوط به لیست حقوق، حضور و غیاب و کارکرد پرسنل را در سامانه منابع انسانی شرکت در دفتر مرکزی واقع در تهران وارد کند.

4-    فروشنده هایی یا نماینده های یک سازمان که به مشتریان شان در نقاط مختلف مراجعه می کنند و موبایل، تبلت یا احیانا لپ تاپ در اختیار دارند و تنها در کافی نت ها یا کافی شاپ ها می توانند به اینترنت متصل شوند و باید گزارش کارشان در نرم افزارهای دفتر مرکزی ثبت کنند.

به طور کلی هر کاربری که ویژگی دورکاری داشته باشد، در شعبه های یک شرکت یا سازمان مشغول به کار باشد که سرور برنامه یا مدیر آی تی حضور ندارد یا در محیط هایی مانند مدرسه، هتل یا کافی نت و کافی شاپ بدون داشتن یک رایانه مشخص بخواهد به نرم افزارهای سرور در دفتر مرکزی سازمان خود دسترسی پیدا کند می تواند از ریموت اپ (RemoteApp ) و یا سیتریکس (Citrix XenApp) استفاده کند.

 

 دانلود مقاله معرفی ریموت اپ


نویسنده: حامد بهین

هر گونه کپی برداری بدون مجوز کتبی از شرکت مهندسی شبکه وانیا و ذکر نام سایت www.VaniaCo.com می تواند منجر به پیگرد قانونی گردد.


فردوس شرق،خ ابراهیمی جنوبی،پ32،واحد9 تلفـن: 44024750-021